Gamescom 2016 Partner Ülke Türkiye Katılım Detayları Belli Oldu

Türkiye’den Gamescom 2016’ya Katılacaklar İçin Büyük Fırsat Her sene Almanya’nın Köln şehrinde 284.000 metrekarelik alana yayılmış etkinlik alanı Koelnmesse’de düzenlenen Avrupa’nın en büyük oyun fuarı Gamescom, bu yıl 17-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin bu yıl partner ülke olarak onurlandırıldığı fuara sadece oyunseverler değil oyun yapımcıları, oyun sektöründe yer alan profesyoneller ve yatırımcılar da katılıyor.

Okumaya Devam Et

Yerli.Ninja Kıpırdanıyor!

Yerli.Ninja, Türkiye’nin ilk yerli üretim oyun tanıtım sitesidir. Sadece yerli üretim oyun incelemeleri, oyuncuları ilgilendiren Türk oyun sektör haberleri, geliştirici röportajlar’ı ve önerileri yayınlamaktadır. Tek amacımız, küçük bile olsa çok fazla emek harcanarak geliştirilmiş oyunlara ve geliştiricilerine katkı sağlamaktır.

Okumaya Devam Et

Oyun Geliştirmeyi Kariyer Hedefi Olarak Seçenlere Küçük Tüyolar

kendinize “neden oyun geliştirici olayım” diye soruyor olabilirsiniz. Zaman zaman ben de kendime “Yaptığımız işi bu kadar özel kılan nedir, neden bu işi bu kadar seviyorum” diye soruyorum. Sanırım yaptığımız oyunları hiç tanımadığımız insanların oynuyor olduğunu bilmek, metroda veya otobüste yan koltukta oturanın cep telefonunda veya tabletinde kendi oyununuzu görmek günün sonunda bizim için en büyük ödül olsa gerek. Sonuçta insanları eğlendiriyoruz, yaptığımız oyunlar birilerini mutlu ediyor. İnsanları gündelik hayatın sıkıntılarının içinden çıkarıp başka bir yerlere götürüyoruz. Sanırım bu fazlasıyla yeterli bir sebep.

Okumaya Devam Et

Destekler – Bölüm 2: Kuruluş Aşaması Destekleri

Dizinin bir önceki yazısında firmamızı nerede kurmak istediğimize karar verdiğimize göre sıra fikrimizi prototipe daha sonra da prototipimizi ürüne dönüştüreceğimiz süreçte destek alacağımız programı belirlemeye geliyor. Burada en önemli konular; projemize ve ihtiyaçlarımıza uygun programı seçmek ve bunu yaparken hayalperest olmamak. Destek programlarında verilen hibeler bireysel olarak düşünüldüğünde yüksek gözükebilir. Ancak söz konusu bir firma

Okumaya Devam Et

Oyundan Para Kazanmanın 8 Yolu

Şimdi bir oyun için gelir elde etmenin sekiz ana kaynağına göz atalım. Bunlardan beş tanesi direk olarak kullanıcıyla etkileşim içinde olup kalan üç tanesi ise indirek olarak ciro yaratmanıza yardımcı olur.

Okumaya Devam Et

Destekler – Bölüm 1: Ayrıcalıklı Bölgeler ve Kuluçka Merkezleri

Dünyada en hızlı gelişen sektörlerden biri olan oyun sektörü, yatırımcıların yanı sıra kamu kurumlarının da ilgisini çekmektedir. Bunun temel nedeni sektörün süratli büyümesi ve döviz getirme potansiyelinin yüksekliğidir. Dünyada başta Kore, Finlandiya ve Kanada olmak üzere birçok ülkede oyun sektörüne özel hazırlanmış destek programları yer almaktadır. Bu ülkelerdeki oyun şirketlerinin dünya oyun sektöründeki yeri, yapılan

Okumaya Devam Et