Tanım

Merhaba, ben Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı Bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. 2 yıllık ön lisans eğitimimi tamamladıktan sonra yazılım mühendisliği lisans programı ile eğitimimi tamamlamayı planlıyorum.

Web alanında bir kaç freelance projeye sahibim. Yaptığım projelerin hiçbirinde CMS sistemlerinden kullanmadım. Kendi yazdığım Kurumsal ve E-ticaret scriptlerini kullanmaktayım.

Yakın zamanda web alanını yetersiz görmem ve masaüstü otomasyonlarından pek hazetmememin sonucu oyun programlamaya merak saldım. Bunun için birkaç araştırma yaptım ve Unity 3D oyun motorunu hem sahip olduğum donanım özelliklerinden hemde ücretsiz bir yazılım olmasından dolayı tercih ettim. Aynı daha önce web alanında yaptığım gibi öğrenmek için bir çok eğitim seti ve kısa videolar izledim ve halen vakit bulduğum sürece kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Şu anda üzerinde çalışmakta olduğum bir oyun projesi var. Öğrendiklerimin doğrultusunda projemi geliştirmeye devam etmekteyim. Ancak şunu gördüm ki Unity 3D ve diğer oyun motorlarında bir projeyi geliştirirken kullanacağın materyalleri tek başına ve ücretsiz bir şekilde temin etmek çok zor ve hatta büyük projeler için bu neredeyse imkansız denilecek düzeydedir.

TOGED‘e katılmak istememde ki asıl amaç hayallerimi gerçekleştirerek yazılımla ilgili bilmediğim ve merak ettiğim şeylerin peşinden koşmak ve aynı zamanda severek ve zevk alarak çalışabileceğim bir çalışma ortamına sahibi olmaktır.

Bana göre sadece birbirlerine benzer tepkiler alabileceğin iki muhteşem meslek vardır. Sihirbazlık ve bir diğeri de yazılımdır.

Eğitim

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

2016/2019 Bilgisayar Programcılığı

Okuduğum Önlisans programına YGS-1 puanım ile yerleştirildim.

Tecrübe

Demiroğlu Nakliyat

09.05.2013 / 24.05.2013 Kurumsal Web Sitesi

Bağlantı: http://www.demiroglu-nakliyat.com
Kullanılan teknolojiler: HTML5, CSS3, PHP, jQuery ve MySQL

Pirinçsoft Bilgisayar

14.07.2014 / 26.07.2014 Kurumsal Web Sitesi

Bağlantı: http://www.pirincsoft.com
Kullanılan teknolojiler: HTML5, CSS3, PHP, jQuery ve MySQL

Tiryak Bitkisel Ürünler

30.04.2013 / 28.05.2013 E-ticaret Web Sitesi

Bağlantı: http://www.tiryak.com.tr
Kullanılan teknolojiler: HTML5, CSS3, PHP, jQuery ve MySQL