Tanım

1 yaşında “PC oyuncusu” olarak başlayan serüvenim, hem “oyuncu” hem de “oyun tasarımcısı ve geliştiricisi” olarak devam ediyor. ODTÜ Teknokent ATOM ön kuluçka merkezinde ekibimle beraber mobil cihazlara yönelik oyunlar geliştiriyoruz.
Üniversite yıllarında girişimcilik konusuna merak saldım ve içimdeki “girişimci”yi keşfettim. Sayısız seminerlere katılarak, kitaplar okuyarak kendimi bu konuda yetiştirmeye devam ediyorum. KOSGEB Sertifikalı bir oyun girişimcisiyim ve bu yolda hedefim, şirketleşerek Türk oyun sektöründe herkes tarafından tanınan bir isim olmak.
Ayrıca lise yıllarından beri “kişisel gelişim” alanına çok önem veriyorum. Duygusal Zeka’mın (EQ) bu bağlamda oldukça geliştiğini söyleyebilirim.

Eğitim

Ankara Üniversitesi

2010/2015 İstatistik

Tecrübe

Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM)

Haziran 2016 / - Game Designer

ODTÜ Teknokent yerleşkesi içinde bulunan Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ön kuluçka merkezinde hem bireysel, hem farklı ekipler ile beraber mobil cihazlara yönelik oyunlar geliştiriyorum. Oyun tasarımcısı olarak; oyun kurgusunun yapılması, iş modelinin belirlenmesi (oyun tasarım dökümanı yazmak), oyun içi para döngüsü oluşturmak, oyun kurallarını belirlemek, ekip içi iletişimi sağlamak, oyun analizlerini değerlendirmek, test sürecini yürütmek gibi sorumluluklarım bulunmaktadır.

GameXNow

Ağustos 2018 / - İçerik Geliştirici ve Editör

Oyun dünyası ve teknoloji hakkındaki yazılarımı burdan takip edebilirsiniz.
https://www.gamexnow.com/